Produkty złotnicze sztuczne, albo też srebrne? Jakie kupujemy rzadziej? Ten spór ma miejsce stosunkowo nie krótko na rynku. Dziś spróbujemy odpowiedzieć na ten temat. Jednak problem nie jest takie łatwe jak się wydaje. Powyżej wymienione gatunki wyrobów jubilerskich posiadają znane wady choć i poważne zalety noszenia.
Biżuteria prawdziwa – zazwyczaj wytwarza się takie modele z czystego metalu. Z tej przyczyny jest sporo droższa. Tworzy się ją przetapiając rudy złota. Pozostaje znacznie bardziej luksusowa i właśnie z tego powodu częściej kupują ją klienci bogatsi. Również znaczące pozostaje miejsce jej prezentacji, najczęściej są to salony z biżuterią. Pozostaje odpowiedni zaprezentowana w oświetlonych, gablotach. Podczas jej zakupu zazwyczaj otrzymamy piękne szkatułkę. W jubilerskim salonie pomoc z pewnością pozostanie milsza oraz na wyższym poziomie. Biżuteria prawdziwe o czym także nie wolno pamiętać, nie uczulają.
Sztuczna biżuteria – jest z reguły produkowana ze mieszanek pospolitych metali i powleka się ją niedużą warstwą srebra. Sztuczne modele raczej po czasie rysują się i kobiety pozbywają się ich. Ich najwybitniejsza pozytywna strona to oczywiście niska cena sprzedaży. Z przykrością uważamy, że potrafi wywoływać uczulenia, najczęściej produkty z dodatkiem chromu. Co istotne modele biżuterii platerowane są wybitnie śliczne z uwagi na stop, bez owijania w bawełnę stanowczo prościej ją zrobić. Komplety W tym przypadku z reguły składają się z dwóch części – naszyjnika i bransoletki.
Reasumując biżuteria srebrna jest precyzyjniej wykończona, a także nie uczula. Choć jest zdecydowanie droższa, co więcej nie ściera się aż tak szybko jak platerowana. Z kolei modele sztucznej biżuterii pozostają oryginalniejsze i w niższej cenie. Który rodzaj pozostaje lepszy? Oczywiście biżuteria prawdziwa.

Producenci dodatkow