Świecidełka to pojęcie nad wyraz względne. Jak można je z kategoryzować? Oczywiście poprzez metal szlachetny, z którego pozostają wyprodukowane, a także jakie dodatki wykorzystano. My jednak sporządzimy kategoryzację z uwagi na typ produktów złotniczych.
Łańcuszki na Szyję – lubiane od lat, tak samo przez kobiety oraz panów. Niewielka przywieszka na połączonych ogniwach łańcuszka zawsze noszona na szyi – kwintesencja kobiecego uroku.
Złote kolczyki jest kolejny typ nie tylko damskich wyrobów jubilerskich. Najczęściej produkuje się je ze złota. Odróżniamy cały szereg rodzajów zapięć, miedzy innymi „Angielski”. Kolczyki są najczęściej kupowane pod względem produkcji z całej biżuterii.
Pierścienie od zawsze przystrajają nie tylko kobiecą rękę. Są te zwykłe ,ale także sztuki z diamentami. Nie zwykle często mają określoną symbolikę.
Bransoletki są to delikatne łańcuszki, które dziewczyny z reguły noszą na nadgarstek, jednak od jakiegoś czasu i na nogę, od niedawana stało się to bardzo „cool”
Beads – rodzaj, jaki przyszedł do nas ze słonecznych Włoch. Zawieszki nasuwane są w tym systemie na mocną bransoletę z zapięciem. Z powodu tego, że zawieszki dostępne w nieliczonej kombinacji typów praktycznie wszelka kompozycja pozostaje oryginalna.
Na światowym rynku pojawia się również edycja mająca swoje korzenie w USA. W której zawieszki są podwieszane do ogniw bransoletki przy użyciu malutkiego karabinka wspinaczkowego. Przyjęły one miano charmsy.
Obrączki ślubne – należą do działu pierścionków. W ostatnim czasie niebagatelnie zyskały na sławie. Zakochani pragną mieć wzory spersonalizowane także romantyczną dedykacją.
Zegarki na rękę – nasza ostatnia rodzina z segmentu biżuterii. Niezwykle często noszona również przez mężczyzn. Ważny jest nie wyłącznie surowiec, ale i urządzenie wewnątrz.
Typów biżuterii pozostaje zdecydowanie dużo. Kiedy już kupujemy czasem warto znaleźć niewielką firmę złotniczą. Wyroby będą niebagatelnie przedniejszej jakości, ponadto także nieco w niższej cenie.

biżuteria 2020